Arinea KV Final 1 - EV  dla inwestorów
LUDZIE | WIEDZA | TECHNOLOGIA
ELEKTROMOBILNOŚĆ NOWĄ SZANSĄ DLA TWOJEGO BIZNESU
Dlaczego inwestować w infrastrukturę stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Rynek elektromobilności jest stosunkowo nowym rynkiem natomiast bardzo prężnie rozwijającym. Elektromobiność należy do światowych megatrednów. Poniżej przedstawiono  prognozowaną zmianę wartości rynku elektromobilności od 2018 do 2025 roku.

Nacisk na ekologie, rozwój technologii i szerszy wybór samochodów elektrycznych oraz programy wsparcia spowodują gwałtowny wzrost wartości rynku ale także zapotrzebowania na stacje ładowania w Polsce. Ważnym dla klientów przy wyborze samochodu bądź podczas serwisowania aspektem stanie się możliwość podłączenia swojego samochodu elektrycznego do stacji ładowania w obecnie odwiedzanej lokalizacji. Fakt gwałtownie rosnącego zapotrzebowania sprawi że punkty ładowania będą stale odwiedzane przez przyzwyczajonych do danych lokalizacji użytkowników. Zapewnienie odpowiedniej ilości ładowarek zagwarantuje wolne miejsca do ładowania aut elektrycznych dla klientów salonu. Na poniższym rysunku pokazano w formie wykresu kolumnowego rosnące zapotrzebowanie na stacje ładowania w Polsce dla użytkowników pojazdów elektrycznych.

Budowa stacji ładowania będzie jedną z Twoich najlepszych inwestycji !

Wartość rynku

ROZWÓJ BIZNESU WYMAGA CIĄGŁEGO DOSTOSOWYWANIA SIĘ DO ZMIENIAJĄCYCH SIĘ TRENDÓW I OCZEKIWAŃ KLIENTÓW

Proponujemy rozwój biznesu w oparciu o usługę ładowania samochodów elektrycznych.

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie uwagi klientów – kierowców samochodów elektrycznych jest posiadanie stacji ładowania.

Umiejscowienie ich na terenie biurowca, galerii handlowej, hotelu, restauracji czy stacji paliw pozwala pozytywnie wyróżnić się na tle konkurencji.

Taki krok to nie tylko wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, ale też realizacja idei odpowiedzialnego biznesu (CSR – corporate social responsibility).

Troska o środowisko i proekologiczne działania jest standardem wyróżniającym dojrzałe biznesy. Budowa własnych stacji ładowania
to najlepsza zachęta dla klientów i pracowników do korzystania z samochodów elektrycznych.

Roczny przychód na pojedynczej stacji ładowania DC

Ogromny wzrost ilość samochodów elektrycznych na drogach idący w parze ze świadczeniem usługi ładowania wygenerują przychody dla właścicieli publicznych stacji ładowania. Szczególnie lokalizacje, do których przyzwyczajeni użytkownicy aut elektrycznych będą wracać regularnie przyniosą największe dochody. Montaż stacji ładowania w aktualnym czasie jest więc inwestycją z której zwrot zauważalny będzie już po kilku latach funkcjonowania stacji. Przychód roczny dla pojedynczej stacji ładowania przedstawiono na poniższym wykresie.

Liczba samochodów elektrycznych

Z analizy rynku elektromobilności wynika iż jego rozwój jest dynamiczny, narzucony przez ekologię i państwo, a także bardzo atrakcyjny z punktu widzenia właściciela publicznych stacji ładowania. Poniżej zestawiono najważniejsze prognozowane aspekty dotyczące rynku elektromobilności zmieniające się do 2025 roku. Przyrost ilości samochodów elektrycznych z coraz to pojemniejszymi akumulatorami sprawi że podczas ładowania pobierać będą one więcej energii a co za tym idzie wzrośnie również zysk z udostępniania usługi ładowania. Korzystne na tym etapie jest wybranie szybkich stacji ładowania DC co umożliwi naładowanie auta o większej pojemności baterii w krótkim czasie i osiągnięcie tym samym o wiele większych zysków w porównaniu do ładowania AC.

Ilość stacji ładowania
  • Ilość niezbędnych ładowarek DC w Polsce
  • Ilość niezbędnych ładowarek AC w Polsce
  • Ilość niezbędnych ładowarek w Polsce

Witamy
Czekaliśmy na Ciebie
Cieszymy się, że tu jesteś
Adres
Arinea sp. z o.o.
ul. Działkowa 11B, 62-872 Borek
NIP 9680990666, REGON 369656890
Oddział
00-833 Warszawa, Pańska 96/63
Telefony
Tel: +48 609 321 481
Tel: +48 791 555 861
Tel: +48 725 727 773

E-MAIL
biuro@arinea.pl
www.arinea.pl
Pracujemy
Poniedziałek-Piątek: 9:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 12:00

Instalujemy stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Zamów i usiądź wygodnie, resztę zrobimy za Ciebie. 
Call Now ButtonZadzwoń