ARINEA – smart energy

Arinea to innowacyjna i nowoczesna firma zajmująca się automatyką, rozwiązaniami i technologiami NN/SN, ładowaniem EV i inteligentną technologią energetyczną. Projektujemy i dopasowujemy najlepsze produkty na rynku do idealnej koncepcji dla konkretnego klienta.

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w branży elektrycznej i energii odnawialnej możemy zagwarantować naszym klientom profesjonalną pomoc, a także doskonałą i elastyczną obsługę klienta!

Aby przeczytać więcej o naszym wspaniałym zespole i naszych fantastycznych ludziach, odwiedź stronę kontaktową i przewiń w dół.

NASZ POMYSŁ NA BIZNES

Nasz pomysł na biznes opiera się na trzech różnych obszarach biznesowych: sprzedaż i instalacja wallbox oraz stacji ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych, sprzedaż i instalacja technologii energetycznych, a także szeroki zakres usług w zakresie automatyki budynkowej. Zapewniamy również szeroki zakres dostosowanych usług doradczych. Wszystkie trzy obszary biznesowe są starannie zaplanowane, aby się ze sobą uzupełniały i spełniały ten sam główny cel.

[/vc_row_inner]
Zrzut ekranu 2020 04 13 o 02.24.40 - O Nas

TŁO

Arinea to innowacyjna i nowoczesna firma z solidnym pomysłem biznesowym i ambicją promowania przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych rozwiązań technicznych w połączeniu z najwyższą jakością wszystkich usług i produktów. Nasza praca zawsze koncentruje się na jakości, a nie ilości. Każde zadanie jest ważne i wykonuje się je od deski kreślarskiej w fazie planowania, aż do mety, kiedy klient otrzymuje rozwiązanie zrealizowane “pod klucz”. Ostrożnie wybieramy naszych partnerów biznesowych, zarówno naszych dostawców, jak i podwykonawców. Chętnie dostosowujemy rozwiązania do konkretnych potrzeb klienta i chcemy być możliwie jak najbardziej elastyczni podczas wykonywania pracy, bez uszczerbku dla jakości lub bezpieczeństwa.

CEL

Celem firmy Arinea jest pomoc w tworzeniu cichej i bezemisyjnej przyszłości opartej na energii odnawialnej. Przedsiębiorstwo integruje rozwiązania sektora motoryzacyjnego i energetycznego. Zapewniamy dostęp do rozwiązań w zakresie elektromobilności takich jak stacje ładowania AC oraz DC. Integrujemy w ten sposób baterie samochodowe z siecią energetyczną za pomocą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania, energii i magazynowania. Dostarczamy również rozwiązania dla OZE aby zapewnić produkcję odnawialnej energii. Poprzez asortyment w postaci magazynów energii oraz odpowiedniego programowania promujemy również stabilizację sieci.

Zrzut ekranu 2020 04 13 o 02.40.24 - O Nas
Zrzut ekranu 2020 04 13 o 02.42.40 - O Nas

NASZA WIZJA

Arinea dąży do tego, aby być uznanym i zaangażowanym dostawcą na rynku międzynarodowym we wszystkich trzech głównych obszarach swojej działalności. Nasze wartości to niezawodność, dokładność i najwyższa możliwa jakość świadczonych usług i dostarczanych przez nas produktów. Firma dąży do osiągnięcia stabilnego, ale znaczącego rocznego wzrostu, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i mierzonym zasobami. Ciągle szukamy odpowiednich współpracowników, aby wzmocnić nasz zespół. Jeśli uważasz, że jesteś właściwą osobą i chcesz podjąć wyzwanie pracy w rozwijającej się organizacji, która pozwala na duży wpływ na wykonywaną pracę, wyślij do nas otwartą aplikację na biuro@arinea.pl 

MISJA

Naszą misją jest planowanie, opracowywanie i wdrażanie wydajnych i zrównoważonych rozwiązań technicznych zgodnie z potrzebami naszych klientów. W obszarze automatyki i instalacji elektrycznych, rozwiązań NN koncentrujemy się na rozwiązaniach technicznych dla nieruchomości jak optymalizacja kosztów bezpieczeństwa, inteligentna analiza obrazu, LPR, rozwiązania digital signage, nowoczesne rozwiązania automatyki budynkowej, a także tradycyjne rozwiązania SSP.

Dzięki naszym pomysłom wykorzystującym energię słoneczną chcemy zrobić miejsce dla zrównoważonych rozwiązań energetycznych. Wspólnie z naszymi dostawcami możemy zoptymalizować i dostosować instalację energii słonecznej do budynku klienta. Chętnie służymy optymalizacją zużycia energii wraz z pracami projektowymi i instalacyjnymi.

W obszarze wallbox i stacji ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych dążymy do strategicznej pozycji na rynku polskim. Oferujemy różnorodne ładowarki i stacje ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych, zarówno dla konsumentów, klientów korporacyjnych, flot, jak i sektora publicznego. Ładowarki lub stacje ładowania są oferowane w różnych wariantach, w zależności od potrzeb klienta. Staramy się oferować rozwiązania dla  zaspokojenia potrzeb zarówno dla gospodarstwa domowego, aż po potrzeby większych obiektów korporacyjnych, a także wymagające potrzeby przemysłu transportu publicznego. Ładowarki są dostępne w zakresach mocy od 3 kWh do 350 kWh mocy wyjściowej.

KONCEPCJE ROZWIĄZAŃ

Oferujemy różne rozwiązania koncepcyjne zgodnie z życzeniami i wymaganiami klienta, jeśli chodzi o którykolwiek z naszych głównych obszarów działalności.

Możemy na przykład zaoferować pakiet obejmujący EV:  ładowarki wraz z systemem zarządzania, a także panele słoneczne, aby ładowanie było bardziej ekologiczne. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować ładowanie, możemy dostosować oprogramowanie i uszeregować pod względem ważności zużycie między różnymi odbiorcami w sieci elektrycznej, a także zastosować BMS aby lepiej zarządzać popytem energii w budynku w zależności od zapotrzebowania. 

W porozumieniu z klientem szukamy najlepszego możliwego rozwiązania i dbamy o to, aby klient otrzymał rozwiązanie, którego szuka.

Wdrożenie proponowanych rozwiązań pozwoli wypracować oszczędności jakich Państwo szukają. Biznes wymaga ciągłej optymalizacji, którą warto realizować we współpracy z ludźmi, którzy się na tym znają.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do osobistego kontaktu – poznanie Państwa potrzeb pozwoli nam wypracować najlepsze rozwiązania.

WALLBOX.PL

Marka Wallbox.pl jest częścią firmy technologicznej Arinea sp. z o.o., która została założona w 2018 roku. Świadczymy usługi dla największych marek motoryzacyjnych oraz grup energetycznych. Platforma Wallbox.pl ma być kolejnym narzędziem w promocji rynku elektromobilności i odnawialnych źródeł energii.

DLACZEGO ARINEA ?

Firma ARINEA Sp z o.o powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz współpracę z menadżerami i przedsiębiorcami. W natłoku zadań związanych z główną działalnością przedsiębiorstwa, zadania operacyjne, ich koszt oraz jakość bywają nieoptymalnie zarządzane lub nieodpowiednio kontrolowane. Taki stan rzeczy wynika zazwyczaj z braku wiedzy specjalistycznej, niezrozumienia potrzeb prowadzonego biznesu lub braku czasu na właściwe diagnozowanie problemów.

 

Wychodząc naprzeciw tym problemom, proponujemy Państwu połączenie naszej wiedzy oraz  doświadczenia biznesowego umożliwiających skuteczną kontrolę jakości i kosztów oraz realny wpływ na optymalizację procesów biznesowych w obszarach bezpieczeństwa, IT, energetyki oraz doradztwa prawnego.

 

W każdy projekt wkładamy całe serce

Wierzymy, że przemyślany, inteligentny projekt tworzy przewagę biznesową, dlatego cele klienta i jego marki przekładamy na rozwój biznesu.
STWORZENI DLA TWOJEGO BIZNESU

Wdrożenie proponowanych rozwiązań pozwoli wypracować oszczędności jakich Państwo szukają. Biznes wymaga ciągłej optymalizacji, którą warto realizować we współpracy z ludźmi, którzy się na tym znają.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do osobistego kontaktu – poznanie Państwa potrzeb pozwoli nam wypracować najlepsze rozwiązania.

Ochrona techniczna

 • Inteligentne systemy monitoringu
 • Analiza kosztów opłacalności
 • Systemy kontroli dostępu i rejestracji pracy
 • Systemy sygnalizacji gaszenia pożarów

Elektromobilność

 • Audyt elektroenergetyczny
 • Analiza kosztów i korzyści elektromobilności
 • Instalacja stacji ładowania samochodów elektrycznych
 • Pomoc prawna w zakresie nisko-emisyjnego transportu
 • Oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą stacji ładowania samochodów elektrycznych

Usługi informatyczne

 • Wdrożenia systemów informatycznych
 • BMS – integracja z dowolną liczbą systemów
 • Tworzenie sieci LAN / WLAN
 • Systemy hotelowe , BPMS, SFA, CRM i inne

Audyty i procedury

 • Audyt bezpieczeństwa
 • Ustawa o jawności życia publicznego
 • RODO
 • Analiza kosztów i korzyści elektromobilności
dawid piorun e1605723448585 thegem person 240 - O Nas
Dawid Piorun
Prezes zarządu (CEO) - Warszawa
609321481
DSC 0281 e1565774817528 thegem person 240 - O Nas
Leszek Jurga
Business development manager - Sprzedaż Poznań
601 092 943
foto ania kolor biz — kopia e1549223403554 thegem person 240 - O Nas
Anna Piorun
Prezes Zarządu - Kalisz
727 727 773
Marcin Marucha
Business development manager - Sprzedaż Gdańsk
510330264
Radosław Rzedkowski
Business development manager - Sprzedaż Warszawa
505907079
AirBrush 20200920153105 01 thegem person 240 - O Nas
Jakub Banasiak
Kierownik Projektu
533675920
Kuba e1605723209321 thegem person 240 - O Nas
Jakub Piorun
Dyrektor ds. wdrożeń
791 555 861
Marta Masny
Przedstawiciel Handlowy
Daniel Jamroszczyk
Kierownik Projektu
530 662 946
Piotr Batko zdj. e1605722993450 thegem person 240 - O Nas
Piotr Batko
Kierownik Projektu ds. Fotowoltaiki
530 909 353
Dawid Kuźniacki
Projektant
533406686
Anna Krzemianowska
Koordynator
575 559 694
Poznanie Państwa potrzeb pozwoli nam wypracować najlepsze rozwiązania.
Specjalizujemy się w nowych technologiach jednak do projektowania podchodzimy holistycznie, tak, aby stworzyć spójne i wyjątkowe doświadczenia klienta rozwijające Państwa biznes.
Każdy nowy projekt zaczynamy od zadania właściwych pytań.
Call Now ButtonZadzwoń